KSHIR PAK VIDHI, SESA OIL, LONG & NOURISHED HAIR

1. JAK VYPADÁ A CO OBSAHUJE?

Olej sesa je k dostání v papírové krabičce s červenými a zlatými odstíny. Balení je velice elegantní, ale lahvička, kterou můžeme nalézt uvnitř, je ošklivá a nešikovná. Plastová lahvička je opatřena víkem. Lahev neobsahuje žádný aplikátor, který by ulehčil aplikaci produktu.

Olej je velice tekutý, takže se s ním dá snadno plýtvat.

I když je lahvička velkým negativem produktu, pozitivně nás překvapuje obsahem přírodních olejů a bylin. Produkt byl vyvinut s přihlédnutím k Ájurvédské filozofii, která popisuje způsoby kombinace bylinek, přírodních olejů a mléka tak, aby se uživatelům dostalo té nejlepší vlasové péče. Technika kombinace různých vyživujících složek se nazývá Kshir Pak Vidhi. Olej sesa se specializuje na léčbu obnovující jak vlasy, tak pokožku hlavy. Nejdůležitější substance, které oleje obsahuje, jsou:

 • Amla a Bhringraj – oleje získané z indických plodů, které jsou díky svým blahodárným účinkům známé již po staletí. Všechny z nich byly zahrnuty do receptury tohoto produktu, což dodává produktu velké množství minerálů, vitaminů a mastných kyselin, díky kterým se může účinek ještě zintenzivnit. Amla a Bhringraj jsou bylinky, které mají podobné účinky a dokáží vlasy jak obnovovat, tak posilovat a pomáhat jim v boji proti lupům. Po použití budou vlasy a pokožka hlavy zdravější, krásnější a lesklejší.
 • Sezamový olej – zpomaluje proces šedivění a stárnutí vlasů, podporuje růst vlasů stimulací kořínků.
 • Pšeničný olej – je zdrojem vitaminu E, je také známý jako vitamin mládí. Zpomaluje proces stárnutí, stejně jako proces rozpadu kolagenu a elastinu.
 • Kokosový olej – vyživuje a chrání vlasy před poškozením. Snadno se absorbuje a nezatěžuje vlasy.
 • Olej nilibhrungandi – urychluje růst vlasů.

I přes obsah přírodních olejů produkt ve své receptuře zahrnuje množství rostlinných substancí: 

 • Vetiver – stimuluje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy a urychluje absorpci aktivních složek.
 • Anacyclus – dodává vlasům lesk a hebkost.
 • Cedrový extrakt – je zdrojem vitaminu A a E. Dodává lesk a usnadňuje kompatibilitu.
 • Azadirachta Indica (neboli Neem) a kolokvinta obecná – účinkují proti lupům, bojují proti vypadávání vlasů a předčasnému šedivění.

2. PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE KOSMETIKA URČENA?

Sesa se doporučuje těm, kteří se trápí s lupy, lupénkou a přespřílišným vypadáváním vlasů. Olej posiluje vlasové kořínky a stará se o stav pokožky hlavy. Olej urychluje růst vlasů.

3. JAK PRODUKT POUŽÍVAT?

Sesa by se měl aplikovat na vlasy (ať už na vlhké, či suché) a na pokožku hlavy. Poté by se měl olej nechat působit přes noc. Nejlépe uděláte, když si na hlavu nasadíte přes noc i ručník. V teplejším prostředí se olej lépe absorbuje. Ráno si vlasy promyjte jemným šamponem. Tento typ vlasového olejování provádějte dvakrát až třikrát do týdně.

4. JAKÝ PŘINÁŠÍ ÚČINEK?

Olej nezatěžuje vlasy a ponechává je jemné a lesklé. Sasa zabraňuje vypadávání vlasů a výsledkem je to, že jsou vlasy po čase zahuštěnější a krásnější.

5. PROČ SE PRODUKT DOPORUČUJE?

Tento vlasový olej, i přes své nepříjemné aroma, je velice efektivní. Pravidelné užívání spojené se sebe-disciplínou, dokáže vlasům zajistit obnovu, posílení a zkrášlení. Vlasy budou hebké na dotek a plné lesku. Další výhodou produktu je fakt, že se z vlasů snadno vymývá.

6. POZOR NA…

 • intenzivní a ne moc příjemné aroma, které je z vlasů patrné i několik hodin po vymytí produktu
 • škaredá lahvička
 • obtížná aplikace; produkt neobsahuje aplikátor, což zpomaluje proces aplikace Sesa
 • Ve složení nacházíme složku „parfém“ a nedaří se nám zjistit, zdali se jedná o škodlivý jednoduchý alkohol, či nikoliv.