Právě jste si prošli ty nejlepší vlasové oleje pro péči o vlasy. Před aplikací oleje ale musíte znát způsob, jakým produkty aplikovat, abyste předešli možnému poškození vlasů.

Proto se doporučuje znát alespoň několik metod vlasového olejování a vybrat si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Článek níže vám představí několik metod aplikace vlasových olejů, které vám umožní získat z olejů nejvíce blahodárných složek.
Vlasové olejování je název procedury, která se skládá z aplikace přírodního oleje či speciální směsi olejů na vlasy a pokožku hlavy. Pro potřeby této metody můžete použít jak tradiční olej (k dispozici např. v drogeriích), tak také směsi olejů.

Vlasové olejování může mít mnoho podob

Nejdůležitější je aplikovat olej nejen na vlasy, ale také na pokožku hlavy. Pouze tímto způsobem dáváte oleji možnost vyživit a hydratovat tu oblast, od které se krása vlasů odvíjí – kořínky. Olej můžete aplikovat několika způsoby:

1. Aplikace oleje na suché vlasy a pokožku hlavy – jedná se o jednu z nejlepších metod vlasového olejování. Provádí se před mytím vlasů aplikací oleje na pokožku hlavy a po celé délce vlasů. Důležité je mít vlasy a pokožku hlavy čisté, jelikož by kosmetika mohla vlasy zatěžovat a znemožnit vstřebávání olejů. Procedura vlasového olejování začíná aplikací oleje na pokožku hlavy. Doporučuje se vlasy rozdělit na několik částí a postupně na ně aplikovat kosmetiku, kterou samozřejmě aplikujete i na pokožku hlavy. Doporučuje se hlavu po aplikaci namasírovat, jelikož tak pomůžete vstřebávání oleje. Poté si na vlasy nasaďte ručník, který bude udržovat optimální prostředí pro vstřebávání účinných látek.

Tuto metodu můžeme rozdělit na dvě kategorie, podle času:

  • Dlouhé olejování – olej se ponechá na vlasech přes noc, či alespoň několik hodin a poté se ráno vymyje jemným šamponem.
  • Krátké olejování – olej se nechá působit alespoň 30 minut, maximálně 2 hodiny. Poté se olej vymyje šamponem. Pravdou je, že metoda se skvěle hodí pro začátečníky, jelikož pomáhá zjistit, zdali se určitý olej opravdu hodí k vašim vlasům.

2. Aplikace oleje na vlhké vlasy a pokožku hlavy – skvělá metoda pro ty, kteří používají stylingové produkty každý den, či které mají poškozené vlasy. Vlhkost dále otevírá vlasové kutikuly, díky čemuž se do nich olej snadno dostane. Výsledkem je, že se do vnitřní struktury vlasu dostane více blahodárných složek.

Metodu můžeme opět dělit do dvou kategorií:

  • před mytím vlasů – je založena na navlhčení vlasů a aplikaci oleje. Samozřejmě, že vlhčit můžete vodou, či v lepším případě bylinnou infuzí. Můžete použít klasické byliny, jako kořen z lékořice, kopřivu, či kamélii. Olej by měl na vlasech působit alespoň 30 mnut, ale samozřejmě jej můžete nechat působit i přes noc. Tato metoda vyživuje vlasy a urychluje působení oleje uvnitř vlasů.
  • po mytí vlasů – pokud jsou vaše vlasy mastné, či na sobě mají vrstvu vlasového spreje, tak si vlasy pořádně promyjte. Poté aplikujte olej na vlasy jemně osušené ručníkem. Nechte působit po dobu 15 minut. Čisté a vlhké vlasy absorbují blahodárné složky oleje lépe, než suché vlasy. Na konci péče olej z vlasů odstraňte. Poté si vlasy umyjte a aplikujte na ně kondicionér.

3. Vlasové olejování v míse – jedná se o rychlou metodu aplikace. Stačí v míse smíchat teplou vodu a vlasový olej, plus například bylinnou infuzi, či šťávu z aloe vera. Promíchejte všechny složky a ponořte do mísy své vlasy a svoji pokožku hlavy. Poté máte dvě možnosti – buďte si vlasy ihned umyjete, či si na ně nasadíte ručník a necháte olej působit ještě cca 15 minut.

Vlasové olejování. Jaké pomůcky vám pomohou provádět jej rychleji?

Je jasné, že pro potřeby vlasového olejování potřebujete vlasové oleje s obsahem mastných kyselin.

Ještě jasnější je, že potřebujete čas proto, abyste mohli olej aplikovat.

Je tohle ale vše, co je pro vlasové olejování potřeba? Neexistují nějaké šikovné pomůcky, díky kterým bychom mohli vlasové olejování provádět? Samozřejmě, že ano!

Zde je seznam šikovných pomůcek, které vám při vlasovém olejování pomohou!

  1. KARTÁČEK NA ZUBY NEBO ŠTĚTEČEK. Pokud vám dělá problém rovnoměrně aplikovat olej na vlasy a pokožku hlavy, stačí si pořídit štěteček, či kartáček na zuby. Aplikujte na něj olej a jemně projíždějte po vlasech/pokožce hlavy. Na konci, až budou vlasy a pokožka plně potřené olejem, si můžete namasírovat pokožku hlavy, čímž aplikaci usnadníte. Aplikace dále bude jednodušší a hygieničtější.
  2. NEPŘÍLIŠ HUSTÝ DŘEVĚNÝ HŘEBEN. Ze všeho nejdříve, tato pomůcka musí být ze dřeva, ne z plastu. Takový hřeben se může používat pro rozdělení vlasů. Také si při projíždění hřebenem budete masírovat hlavu.
  3. KOUPACÍ ČEPICE. Tato pomůcka nám nepřidá na kráse, ale přesto je nesmírně praktická. Nejen, že nám pomůže předejít špinavému a zamazanému povlečení, ale také udrží optimální prostředí pro vstřebání oleje. Dále bude zadržovat teplo, které je také nesmírně důležité pro vstřebávání oleje.
  4. PŘÍRODNÍ A JEMNÝ ŠAMPON. Šampon bez SLS a SLES je velice důležitý pro potřeby vymývání oleje po skončení vlasového olejování. Šampon by měl být natolik jemný, aby nenarušil účinek oleje, ale natolik silný, aby jej z vlasů vymyl. Chemické šampony mohou narušovat přírodní procesy probíhající ve vlasech a na pokožce hlavy.
  5. LAHVIČKA S ATOMIZÉREM. Můžete použít jakoukoliv lahvičku s atomizérem. Tato pomůcka vám pomůže aplikovat si olej na vlasy ve formě spreje, takže i několik kapek oleje bude stačit na optimální aplikaci.

Hodně štěstí s vlasovým olejováním!