MORROCANOIL, OILY SCALP TREATMENT

1. JAK VYPADÁ A CO OBSAHUJE?

Moroccanoil Oily Scalp Treatment je k dostání v tmavé, ploché lahvičce, s azurovými odstíny a skleněnou pipetou. Samotná lahvička vypadá velice esteticky, i když se svým designem přibližuje spíše lubrikantům z lékáren, nežli vlasovému produktu. Kapacita produktu Moroccanoil Oily Scalp Treatment je malá, což je škoda hlavně v případě, kdy produkt porovnáme s levnějšími (a přesto objemnějšími) alternativami.

Produkt v sobě nese pouze 45 ml účinné látky.


Moroccanoil Oily Scalp Treatment obsahuje hlavně arganový olej – velice populární olej, který je ceněn díky skvělým účinkům, které vlasům dodává. Arganový olej hloubkově vyživuje a obnovuje vlasy a to hlavně tehdy, kdy jsou vlasy poškozeny častým stylingem. Produkt také chrání vlasy před vysokými teplotami, které mohou pocházet z fénu, žehličky, či dalších stylingových pomůcek. Dále se olej také stará o pokožku hlavy tím, že vyrovnává produkci mazových žláz a bojuje proti lupům.

Zázvorový olej stimuluje kořínky k efektivnější práci a urychluje tak růst vlasů. Díky oleji budou vlasy hebčí a lesklejší. Při pravidelné aplikaci dokáže olej pomoci i od mastné pokožky hlavy. Účinek je ještě zintenzivněn levandulovým olejem, který se často v kosmetice používá pro péči o pokožku hlavy, která je náchylná na mazání a alergické reakce.

Pšeničné proteiny, které jsou obsaženy ve složení Moroccanoil Oily Scalp Treatment, dokáží pronikat hluboko do vlasové struktury a do pokožky hlavy a udržovat díky svému účinku optimální hydrataci. Kromě toho proteiny obnovují poškozenou vlasovou strukturu.

Bohužel ale produkt Moroccanoil Oily Scalp Treatment obsahuje velké množství xantanové gumy, což je umělý produkt regulující hustotu produktu, díky kterému produkt vydrží déle. Substance má komedogenní účinek a může ucpávat póry.

2. PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE KOSMETIKA URČENA?

Moroccanoil Oily Scalp Treatment by se měl užívat hlavně těmi, které trápí vlasy, které se velice snadno a rychle mastí. Produkt se stará i o konstantně mastnou pokožku hlavy, což je důležité hlavně proto, protože velké množství mazu může ubírat vlasům jak na kráse, tak na zdraví.

3. JAK PRODUKT POUŽÍVAT?

Olej se aplikuje na pokožku hlavy před mytím vlasů. Nejlépe se používá v dávkách tak, že si vlasy rozdělíte na čtyři až šest proužků a produkt aplikujete na každý. Moroccanoil Oily Scalp Treatment by se při aplikaci měl vmasírovat jemnými pohyby konečků prstů tak, aby se stimuloval krevní oběh pokožky hlavy. Po první aplikaci by se měl produkt ponechat působit po dobu 10 minut. Výrobce doporučuje šamponovat vlasy za pomoci hodícího se produktu ze stejné série a aplikovat Moroccanoil kondicionéry jakožto finální součást léčby. Moroccanoil Oily Scalp Treatment by se měl používat jednou týdně.

4. JAKÝ PŘINÁŠÍ ÚČINEK?

Moroccanoil Oily Scalp Treatment reguluje mastnotu hlavy. Vlasy již nebudou zatěžovány nánosy mazu a budou tak moci zdravě růst. Množství mazu, které pokožka vyprodukuje, je díky účinku Moroccanoil Oily Scalp Treatment regulováno.

5. PROČ SE PRODUKT DOPORUČUJE?

Moroccanoil Oily Scalp Treatment je skvělým řešením pro ty, kteří nevyhráli v genetické loterii a nemají tak od přírody krásné vlasy. Velkým plus produktu je fakt, že se nemusí používat příliš často. Dalším pozitivem je skvělý výběr přírodních olejů, kterým nás produkt překvapil.

6. POZOR NA…

  •  skleněnou lahvičku (může se rozbít)
  •  malou kapacitu v porovnáním s vysokou cenou
  •  obsah xantanové gumy – jedná se o syntetickou látku, která může způsobovat podráždění