DABUR VATIKA ENRICHED COCONUT HAIR OIL

1. JAK VYPADÁ A CO OBSAHUJE?

Vatika je vlasový kondicionér uzavřen ve světle zelené, plastové lahvičce s víkem (bez aplikátoru). Kapacita produktu je 150 ml. Produkt je levný a jeho složení dominuje kokosový olej, který je dále obohacen o indické bylinky a limetkový extrakt. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších produktů od Vatika.

Dokáže vyživovat vlasy a chránit je před poškozením.

Vlasový olej také zahrnuje přírodní složky, které jsou bezpečné jak pro vlasy, tak pro pokožku hlavy:

  • Kokosový olej – chrání vlasy před toxiny z okolního prostředí a před účinkem příliš nízkých, či příliš vysokých teplot. Vyhlazuje vlasy a dodává jim lesk.
  • Amla – jedná se o složku získanou z indických plodů Amla. Dokáže ulevit pokožce hlavy, posílit vlasové kořínky a urychlit růst vlasů. Také bojuje proti přespřílišnému vypadávání vlasů.
  • Brahmi – další bylinka milovaná zastánci Ájurvédské filozofie, která se doporučuje pro péči o vlasy. Tato zelená bylina funguje podobně, jako amla. Společně oleje fungují účinněji a dokáží posílit kořínky a obnovovat vlasovou strukturu. Pokožka hlavy tak bude čistá a bude zbavená problémů s lupy a přespřílišným množství mazu.
  • Olej z neem – jedná se o velice ceněný olej a to hlavně díky vysoké koncentraci kyseliny olejové a kyseliny linoleové. Jedná se o perfektní olej pro vlasy se střední a vysokou porozitou. Dokáže vlasy hydratovat, vyhlazovat a dodávat jim lesk a výživu. – Extrakt z haritaki (chebulic myrobalan) – tento olej se bere jako velice prestižní, jelikož je získáván ze „superovoce“. Má antiseptické účinky, čistí póry a zabraňuje vniknutí toxinů do vlasů. Také zpomaluje proces stárnutí vlasů a pokožky hlavy.
  • Kaempferia – populární indická bylina popisovaná v Ájurvédské filozofiii jakožto složka, která bojuje proti předčasnému stárnutí a vypadávání vlasů. Tato složka se získává z kořene Kaempferia a mezi jeho další účinky patří i vyrovnávání funkce mazových žláz.

Kromě toho obsahuje Vatika také přírodní hennu. Z toho důvodu by si měly ženy se světlými vlasy dávat pozor, jelikož produkt dokáže vlasy ztmavit.
I přes obsah přírodních olejů obsahuje Vatika jednu záhadnou ingredienci zvanou „parfém“. Vše, co o ní víme je, že má základ v alkoholu. Bohužel ale nevíme, zdali alkohol patří do skupiny neškodných alkoholů, či nikoliv.

2. PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE KOSMETIKA URČENA?

Dabur Vatika Enriched Coconut Hair Oil se doporučuje pro slabší vlasy, které ztratily svůj přirozený lesk a svoji pružnost. Kromě toho produkt míří i na vlasy, které začínají šedivět a zpomalují svůj růst. Kosmetika eliminuje lupy, přespřílišné množství mazu a podráždění.

3. JAK PRODUKT POUŽÍVAT?

Produkt Vatika může být aplikován jakožto sérum na poškozené konečky (na vlhké vlasy po mytí, bez vymývání). Kromě toho můžeme kosmetiku používat i jako kondicionér na vlasy. Vmasírujte olej do vlasů ihned po mytí. Vymyjte ji po 15 minutách.

4. JAKÝ PŘINÁŠÍ ÚČINEK?

Hlavním úkolem produktu je dodat vlasům lesk a hebkost. Vlasy budou vyživené a obnovené. Kromě toho se produkt stará i o vlasové konečky, výsledky čehož jsou viditelné již po několika aplikacích. Vlasy se po aplikaci stanou hebčími, lesklejšími a hydratovanými.

5. PROČ SE PRODUKT DOPORUČUJE?

Produkt se doporučuje hlavně kvůli své ceně a velkému obsahu přírodních složek, které dodávají výživu jak vlasům, tak pokožce hlavy. Dabur Vatika Enriched Coconut Hair Oil vlasy chrání a bojuje proti šedivění. Henna, která je obsažena ve složení, dokáže zintenzivnit barvu vlasů.

6. POZOR NA…

  • aplikaci (lahvička nemá aplikátor); snadno můžete s olejem při aplikaci plýtvat
  • henna dokáže ztmavit vlasy, takže se produkt nehodí např. pro blondýnky
  • velké množství kokosového oleje může vlasy kadeřit, pokud máte vlasy s nízkou porozitou